Retrograadne Merkuur. Mida sel ajal teha ja mis oleks mõistlik edasi lükata?

Inimesed, kes on astroloogiaga natukenegi kursis, teavad, mida tähendab retrograadne Merkuur – tehnika veab alt, kokkulepped ei pea ja reisil tuleb ette viivutusi või plaanide ümbertegemisi.

Igal asjal on kaks poolt ja nii ei ole ka aeg, mil Merkuur end n-ö tagurpidi pöörab, üksnes negatiivsete mõjudega. Positiivsema poole pealt on see soodne aeg asjade uuesti ja paremini tegemiseks või mõnede vanade teemadega sügavuti minemiseks. Seega – kõik, mis retro Merkuuriga seondub, ei ole ilmtingimata halb. 

Vaatame üle, milliseid tegevusi sa võiksid retrograadse Merkuuri ajal vältida ja kuidas sa saad selle aja hoopis enda kasuks pöörata. 

Ära osta uut tehnikat, kui see pole hädavajalik

Meie kogemus näitab, et suurimat mõju omab retrograadne Merkuur tehnikale. Võime tuua palju näiteid nii meie enda kui oma lähedaste elust, kus näiteks programmid, mis on seni töötanud laitmatult, hakkavad päeval, mil Merkuur pöörab, järsku jupsima või ütlevad hoopis üles. Tihtipeale on need jaburad probleemid, millel ei olegi justkui loogilist seletust.

Me ei soovita retro Merkuuri ajal osta uut tehnikat, kui see vähegi võimalik on. Vastasel korral tuleb see sul tõenäoliselt ümber vahetada, see ei tööta korralikult või on sellega seotud muud jamad. 

Kui uue tehnika ostmist ei ole võimalik edasi lükata, soovitame valida täpselt samasuguse mudeli nagu vana oli. Siis ei ole tegemist sinu jaoks päris uue asjaga. 

Ole oma auto suhtes tähelepanelik

Nagu kõike muud tehnikaga seonduvat, mõjutab retrograadne Merkuur ka autosid ja liiklust. Ole eriti hoolikas autoteenindusest välja sõitmisel – oleme kokku puutunud lausa kahe juhtumiga, kus teenindusest välja sõitval autol olid rattapoldid kinni keeramata. Ning jah – Merkuuril oli sees tagurpidikäik. (Muide, tegelikult ei liigu ükski planeet tagurpidi. Retrograadsus tähendab seda, et planeet liigub erinevate orbiitide tõttu lihtsalt Maast kaugemale, sellepärast tundub see tagurpidi liikuvat). 

Liikluses võib valitseda kaos või on tegemist muude tõrgetega, näiteks ei sõida rongid või trammid. 

Ja uue auto ostmise lükkaksime me samuti aega, mil Merkuur on end jälle kenasti otseks on keeranud.

Ära sõlmi pikaajalisi lepinguid

Retrograadne Merkuur mõjutab igasuguseid lepinguid ning seda kahjuks mitte soodsas suunas. Sellepärast püüa vältida pikaajaliste kokkulepete sõlmimist, sest muidu sul tuleb hakata neid muutma, uuesti läbi rääkima, keegi taganeb lepingust või kokkulepped lihtsalt ei pea. 

Kui tahad leppida milleski kokku lühiajaliselt, siis võid seda julgelt teha, Merkuuri mõju pole nii suur.

Kuna Merkuur mõjutab igasugust suhtlemist, siis oleks mõistlik ka oma emailid hoolega üle lugeda, enne kui “Saada” nuppu vajutad.

Muide, ei maksa unustada, et ka kinnisvara soetamine ja laenu võtmine on lepingute sõlmimine. Kui tahad, et nende asjadega kõik kenasti sujuks, siis oota vastavate lepingute allkirjastamisega, kuni Merkuur jälle direktiivselt liigub.

Ära alusta oma ettevõtega

Kõigi uute asjade algused lükkaksime me praegu edasi. Eriti hoiduksime aga uute ettevõtete loomisest ja poodide (sh e-poodide) avamisest. Meil on endal sellega väga õpetlik kogemus – me ei saanud oma ettevõtmisele õiget hoogu sisse enne, kui olime selle põhjalikult ümber teinud ning direktiivse Merkuuri ajal uuesti avanud. 

Uude kohta reisimisel arvesta viivitustega

Kui reisid retrograadse Merkuuri ajal uude kohta, siis on üsna tõenäoline, et su lennud hilinevad, sa pead oma plaane ümber tegema, pagas läheb kaotsi või sul tuleb ette muid reisiga seotud sekeldusi. 

Kui reisid kohta, kus sa oled juba käinud, siis retro Merkuuril sinu reisile sellist mõju pole, sest tegemist on kuhugi tagasi minemisega.

Siit jõuamegi retro Merkuuri positiivsete külgedeni. Kui tead, kuidas neid ära kasutada, saad sellest perioodist kasu lõigata.

Retrograadne Merkuur sobib süvitsi minekuks

Kui su elus on mõni teema, millega sa tahad süvitsi minna, siis sobib retrograadse Merkuuri periood selleks ideaalselt. Meie oleme näiteks astroloogia jätkukursustega alustanud just sel ajal sest:

1) tegemist ei ole uue, vaid vana teema juurde tagasi pöördumisega;

2) läheme selle teemaga sügavamale kui varem.

See on hea aeg vanade ideede uuesti ellu äratamiseks

Kui sa oled oodanud aega, mil uuesti ette võtta mõni pooleli jäänud asi, siis tee seda retrograadse Merkuuri ajal. Sul on selle teemaga tegelemiseks justkui rohkem ja teistsugust energiat kui varem.

Kui sa tahad midagi uuesti teha, tee nüüd

Mis halvasti, see uuesti! Retrograadse Merkuuri ajal saad uue võimlause mõni kehvasti läinud asi ümber teha. Kasuta seda aega targasti! 

Kokkuvõtteks

Kui sa oskad retrograadse Merkuuri mõjusid ära kasutada, on sul võimalik sellest perioodist hoopis võita. 

Ole liikluses tähelepanelik, säilita selge pea ning ära alusta ega osta uusi asju. Tegele vanade teemade ja ümber tegemistega.

Vaata Merkuuri liikumisi siit: Kuu kokkuvõte

Nädala kokkuvõtet saad lugeda siit: Nädala kokkuvõte

Lepi kokku aeg tasuta konsultatsiooniks siit: Tasuta konsultatsioon