2. nädala astroloogilised mõjutused (06.01 – 12.01.2020)

Siit leiad nädala olulisemad astroloogilised üldmõjud ja nõuanded. Tähtis on mõista, et antud kirjeldused on üldised ning mõjutavad meid kõiki vähemal või rohkemal määral. Iga inimese sünnikaart näitab aga täpselt isiku enda elu puudutavaid aspekte ja võimalikke sündmusi.


Vaata Karini kuu ülevaadet siit:


Nädala üldmõjud

Nädala peamised astroloogilised sündmused:

Päikese-Neptuuni sekstiil, Merkuuri-Neptuuni sekstiil, Päikese-Merkuuri ühendus, Täiskuu Vähi märgis, Uraan pöördub direktiivseks, Merkuuri-Saturni ühendus, Merkuuri-Pluuto ühendus, Saturni-Pluuto ühendus.

Päike liigub 15° 1′ kuni 22° 9′ Kaljukitse märgis
Merkuur liigub 12° 12′ kuni 23° 35′ Kaljukitse märgis
Veenus liigub 20° 26′ kuni 28° 57′ Veevalaja märgis
Marss liigub 1° 42′ kuni 6° 25′ Amburi märgis


Sihitu kuu – 06.01.2020 14:07 kuni 07.01.2020 04:10

Viimane Kuu aspekt Sõnni märgis on trigoon Pluutoga.

Moon -> Gemini  07.01.2020 04:10 kuni 09.01.2020 10:42

Kaksikute kuuga on üldiselt soodustatud järgmised teemad: vaimsed ja kommunikatiivsed tegevused, enam kui üks tegevus korraga, lugemine, õppimine, kirjavahetus, ametikäigud, kirjutamine, õpetamine, konverentsid, kokkutulekud, suhete loomine ja lühireisid. Kaksikute kuuga suureneb seltskondlikkus, rõõmsameelsus ja taibukus. Kasvab huvi igasuguse informatsiooni vastu. Samas huvide muutlikus ja hajutatus ei lase meil saavutada kindalt ja stabiilset tulemust. Kaksikud valitsevad kopse, ülemisi hingamisteid, käsi ja rangluid.
Viimane aspekt märgis on trigoon Veenusega.

Sun 60° Neptune – 07.01.2020 08:27

Päikese sekstiil Neptuuniga. Neil päevil ümbritseb meid pehme vaimne energia. Leiame end olevat unistavad, tundlikud ja isegi kaastundlikud. See võib olla romantiline ning mõnele meist ka vaimne aeg. Oleme enam unistuste meelevallas kui tavaliselt. Ka meie sisetunne avaldub tugevamalt, seetõttu satume kergemini olema õigel ajal õiges kohas. Praegu ei tasuks kellestki oodata keskendumist või süvenemist, pigem tuleks minna vooluga kaasa ja nautida seda sädelevat, rahustavat ja tervendavat energiat kuulates muusikat, külastades kunstinäitust või nautides head filmi.

Mercury 60° Neptune – 08.01.2020 15:06

Merkuuri sekstiil Neptuuniga. Need paar päeva enne ja pärast aspekti kulminatsiooni tuleks veeta sprituaalsete või loominguliste tegevuste keskmes. Mentaalne distsipliin on hetkel puudulik. Praegu on väga raske püsida kahe jalaga maapeal, muidugi mitte füüsilises mõttes. Kui meie meeled lähevad ekslema, saame need õrnalt tagasi olevikku tuua. Kuid me mõistame, et meid ümbritsevad inimesed on mõjutatavamad, tundlikumad ja unistavamad kui tavaliselt. Vääritimõistmised kommunikatsioonis on praegu kerged tekkima, peame rääkima selgelt ja väljendama end otsekoheselt, selleks, et kõik mõistaks täpselt, mida öelda soovime. Oma fookuse puudumises ei maksaks praegu pettuda vaid tuleks vooluga kaasa minna ja kogeda loovuse, kujutlusvõime ja vaimsuse koosmõju, mida see peen ja intuitiivne energia meile pakub.

Sihitu kuu – 09.01.2020 00:15 kuni 09.01.2020 10:42

Viimane Kuu aspekt Kaksikute märgis on trigoon Veenusega.

Moon -> Cancer  09.01.2020 10:42 kuni 11.01.2020 14:15

Vähi kuuga on üldiselt soodustatud järgmised teemad: kodu ja kodumaaga seonduv, isiklike vajadustega tegelemine, kodu sisustamine, pere kokkutulekud. Kasvanud on emotsionaalsus, haavatavus ja ärrituvustunne. Üksiolemise vajadus on tugev. Praegu ei ole sobiv aeg suurte inimgruppidega tegelemiseks või laval esinemiseks. Valitseb ka soov teiste eest hoolitseda. Emotsionaalsed raskused võivad takistada äriedu. Vähk on põhiliselt seotud kõhu ja selles asetsevate organitega, aga ka rindadega.
Viimane aspekt märgis on vastasseis Pluutoga.

Sun 0° Mercury – 10.01.2020 17:18

Päikese ühendus Merkuuriga. Loomingulisus väljendub ideedes, töös, sõprussuhetes. Mõtteid ja otsuseid toetab tahtejõud. Ette tuleb kohanemisvajadust, tavalisest enam suhtlemist ja ka reisimist. Hea aeg oskuste lihvimiseks. Inimesed on otsekohesed, ütlevad välja seda mida mõtlevad. Meeles tasub pidada, et kõigel mida me ütleme või kirjutame on tagajärg. Oleks hea süveneda ja kuulata mida teistel öelda on.

Full Moon -> 10.01.2020 21:20 20° 0′ Cancer

Täiskuu saabub seekord koos Kuuvarjutusega kardinaalses veemärgis – Vähis. Ajal mil Päike ja Kuu omavahel vastanduvad on inimesed üldiselt ärevad ja emotsionaalsed. Käitumine on meil sellel ajal ettearvamatu, vahel dramaatiline ja intensiivne.

Peame vaatama tagasi kuue kuu tagusesse aega, mil leidis aset eelmine täiksuuvarjutus ja millele järgnes päikesevarjutus. Mõlemad toimusid eelmise aasta juulis. Tol ajal päevakorral olnud teemad on ehk veel käsil ning püüame nendega võimalikult tõhusalt toime tulla.

Varjutused toovad endaga kaasa olulisi elumuudatusi, mis kahtlemata on meie arenguks vajalikud. Järgmise kuue kuu pärast ootab meid ees lausa kolm varjutust. Vahel harva ongi neid rohkem, kuid alati vähemalt neli varjutust aastas.

Täiskuuga on meil hea võimalus negatiivsetel omadustel minna lasta, selleks peame aga olema teadlikud oma käitumisest ja probleemidest. Selles osas on täiskuu aeg suurepärane, avades meie ja meid ümbritsevate inimeste silmad, et näha asju millest peaksime vabanema, et liikuda edasi kergema lastiga. Järgneva kahe nädala jooksul, kuni kuu on kahanev, on meil enda vabastamiseks üleliigsest koormast parim võimalus.

Täiskuu Vähi märgis esindab meie kodu, perekonda, meie tundeid, kindlustunnet. Samuti tujusid, hoolitsust ja intiimsust. Kõigele lisaks meie ebakindlustest vabanemist. Veel seondub Vähi märk toidu ja joogiga.

Igal juhul on mõnede inimeste jaoks vabaks laskmine selle Täiskuu ajal väga emotsionaalne ja sügav kogemus, mis on igati pingutamist väärt. Kui edaspidi suudame ilma emotsioonideta suhtuda “asjadesse” mille vabaks lasksime, on õppetund läinud asja ette.

Täiskuu päeval võime end tunda väsinuna, tõenäoliselt vähese või halva une tõttu. Üldjuhul ongi meil Täiskuu ajal uni häiritud.

Täiskuu leiab aset 20° 0′ Vähi märgis, mõjutades enim inimesi, kelle sünnikaardis asetsevad isiklikud planeedid ja punktid vahemikus 17 kuni 23 kraadi kardinaalsetes märkides (Jäär, Vähk, Kaalud ja Kaljukits).

Sihitu kuu – 11.01.2020 01:57 kuni 11.01.2020 14:15

Viimane Kuu aspekt Vähi märgis on vastasseis Pluutoga.

Uranus  -> D 11.01.2020 04:05

Peale viie kuulist retrograatset liikumist pöördub Uraan direktiivseks 2° 39′ Sõnni märgis.

Moon -> Leo  11.01.2020 14:15 kuni 13.01.2020 16:05

Lõvi kuuga on üldiselt soodustatud järgmised teemad: loomingulised tegevused, lastega seotud tegevused, helded ja heategevuslikud ettevõtmised, tegevused mille tulemusel soovitakse saavutada isiklikku tunnustust, riskide võtmine. Soov saada märgatud, olla hinnatud ja tähelepanu keskmes. Lõvi kuuga soovivad inimesed kuulda enam kiidusõnu ning tundeid ja emotsioone väljendatakse elavalt ja avatult. See on suurpärane aeg esinemisteks nii gruppide ees kui ka laval. Samuti mängimiseks, loomeks ja kõigeks muuks, mis pakub inspiriatsiooni ja hingelist rahuldust. Samas on meie võime tajuda detaile ja nüansse halvenenud. Lõvi on seotud südame ja seljaga.
Viimane aspekt märgis on vastasseis Veenusega.

Mercury 0° Saturn – 12.01.2020 11:51

Merkuuri ühendus Saturniga. Suureneb meie võime keskenduda kõige olulisemale. Võime vajada üksindust selleks, et rahulikult mõelda või tööd teha. Võimalikud on ärireisid. Päevakorral on ratsionaalne mõtlemine ja vajadus oma pingutustele ka käega katsutavaid tulemusi saada. Meieni võib jõuda tõsiseid uudiseid või praktilisi nõuandeid. Samuti võime osaleda olulistes vestlustes. See transiit võib käivitada ka uue projekti meie elus, eelkõige kommunikatsiooni valdkonnas, olgu selleks siis kõnelemine, esinemine, kirjutamine vms.

Mercury 0° Pluto – 12.01.2020 12:11

Merkuuri ühendus Pluutoga. Vaimne aktiivsus on praegu kõrge. Võime avastada väärtuslikku teavet või saavutada uusi arusaamu. Meie mõtted, ideed ja suhtlus on intensiivsemad ja teravamad. Oleme võimelised ja ka motiveeritud leidma varjatud tähendusi ega raiska seejuures aega. Tõhusus ja asjakohasus muutuvad meile oluliseks. Oleme nüüd uurivad ja sondeerime pinda ning võime seejuures tuua päevavalgele nii mõnegi tõe. Meie veenmisoskus, strateegiline mõtlemine ja vaatlusoskus on nüüd tugevamad. Kuid võib olla ka sootuks vastupidi, oleme kahtlustavad, manipuleerivad, kinnisiideede küüsis, kaasatud masendavasse vaimsesse lahingusse, juhul, kui kasutame seda energiat valesti.

Saturn 0° Pluto – 12.01.2020 18:19

Saturni ühendus Pluutoga. Tegemist on ühiskondliku aspektiga. 

1914-1915 – kulmineerus aspekt kolmel korral, toimus esimene maailmasõda. 

1947 – peale teist maailmasõda tekkinud uus maailmakord, nii nagu me seda tänaseni teame. Loodi IMF e. Rahvusvaheline Valuutafond. 

1982 – Tõusud ja mõõnad aktsiaturgudel. Interneti leviku algus tänu vastu võetud ühtsele TCP/IP protokollile. 

Kogu maailmas toimuvad suured ning väga olulised struktuuri muudatused. Aspekt toob ka meie isiklikes eludes esile teemad mis vajavad suurt n.ö. puhastust ning uuendust. Võime kokku puutuda minevikuga. Minevikus toimunud sündmusesed võivad olla nüüd taas päevakorral ning meil tuleb täitmata jäänud kohustusetega tegeleda. Kuna aspekti mõju on tunda pika aja vältel, siis ei pruugigi muutused toimuda kiirelt, kuid see eest on nad väga põhjalikud. 

Meil on vaja tegeleda oma kohustusetega ning kui me oleme liigselt mõelnud vaid iseendale ning oleme jätnud kasutama võimalused aidata endast nõrgemaid, siis nüüd tuleb meil seda teha väliste mõjutajate kaudu. Isekus ja ahnus on kõige suuremad komistuskivid mida tuleks nüüd hoolega vältida. Keskenduda tuleb aususele ning kohusetundele.

Kõik kes on siiani olnud kohusetundlikud ning eelkõige tegutsenud teiste vajadusi silmas pidades saavad nüüd vabaks sellest mis neid on siiani takistanud tegemast midagi mida on kaua soovitud. Toimub edenemine ning uuenemine. 

Kõige enam puudutab see aspekt Kaljukitse märgi all sündinuid, ehk siis, kui sünnikaardis on kaljukitse päike, kuu või tõusumärk, siis tuntakse selle aspekti mõju eriti tugevalt. 

Meie kõigi sünnikaardis on see aspekt mingis sektoris ning vastavalt selles valdkonnas tuleb ka teha struktuuri muudatusi. Tuleb võtta vastutust ning olla kohusetundlik, ning oma võimu ja võimalusi tuleb kasutada headel eesmärkidel.


Sihitu kuu info, kuufaasid ning retrograadsed planeedid leiad nüüd kuu ülevaate alt.


* kõik nädala kokkuvõttes toodud kellaajad on toodud Tallinna asukohale.